Соціальна допомога

Вперше на кафедрі ортодонтії Інституту стоматології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика була впроваджена соціальна програма «Подаруй дитині посмішку» для дітей з особливими потребами  (дітей-сиріт, дітей-інвалідів) та малозабезпечених  сімей. 

             У співпраці з колегами стоматологічного відділення консультативно-діагностичної поліклініки та відділення пластичної та реконструктивної  хірургії  Національної  дитячої  спеціалізованої  лікарні  «ОХМАТДИТ» протягом  2,5  років  кафедра  займається лікуванням дітей з вродженою щелепно-лицевою патологією. 

             Лікування дітей з НГП поетапне. У 3-6 міс. виконували операцію закриття одно- або двобічного незрощення верхньої губи та носової порожнини, у 9-15 міс. проводили оперативне закриття незрощень твердого і м’якого піднебіння. У 5-6 років проводили необхідну корекцію губи та носового ходу, подовження основи перегородки носа. У 12-16 років заплановано проведення остеопластики альвеолярного відростку для закриття незрощення щелепи за допомогою кісткового трансплантату. Відсутніть кваліфікованої ортодонтичної допомоги унеможливлює проведення даного оперативного втручання.

             На кафедрі ортодонтії було проведено дослідження морфологічного стану зубощелепно-лицевої системи та ортодонтичне лікування 32 пацієнтів із незрощенням губи та піднебіння віком від 12 до 18 років. 

              Основна мета ортодонтичного лікування дітей з НГП – усунення або мінімізація дентоальвеолярних і скелетних невідповідностей, які заважають нормальному росту, правильному функціонуванню, естетиці і психологічному комфорту. Враховуючи це ортодонтичне лікування пацієнтів з НГП в період постійного прикусу здійснювали переважно за допомогою сучасної незнімної техніки: апарату Rapid maxilla espander з фіксацією на кільцях та капах в поєднанні з лицевою маскою і без неї,  апарату Quad Helix, піднебінного бюгеля Гожгаріана, брекет-системи з використанням різних технік (техніки прямої дуги, біопрогресивної техніки Рікетса).

Ви тут: Home КАФЕДРА Соціальна допомога